Čistota je půl zdraví. A co půl pracovního výkonu? Jistě nám dáte za pravdu, že pořádek na pracovišti má prokazatelně pozitivní vliv na výkony i morálku zaměstnanců. V dnešní době se vyplatí pořídit si na úklid kanceláří i společných prostor externí firmu, která zajistí kompletní úklidové služby. Jak ale úklidovou firmu vybrat?

I tady je důležitá strategie, ostatně jako u všeho. Nejprve si proto rozmyslete, jaký typ úklidových služeb vlastně hledáte. Máte zájem o jednorázový úklid, nebo preferujete dlouhodobou spolupráci? Raději si ve firmě přivstanete a pracujete od brzkých hodin, takže byste uvítali večerní úklid kanceláří, či naopak dáváte přednost rannímu úklidu kanceláří? Potřebujete, aby čistotou zářily nejenom kanceláře, ale i společné prostory, jako jsou haly a zasedací místnosti? Teprve jakmile si utřídíte všechny svoje požadavky, můžete začít s hledáním úklidové firmy, jejíž služby vám budou sedět.

Úklid firem

To se snadno řekne, nicméně úklidových firem je v dnešní době na trhu opravdu mnoho, výběr tak rozhodně neberte na lehkou váhu. Když do vyhledávače zadáte klíčová slova, například úklidová firma Ostrava, určitě budete překvapeni, kolik výsledků dostanete. Podle čeho ale pak poznat, že je, co se úklidu v Ostravě a jejím okolí týče, ideální volbou společnost PrettyÚklid? My doporučujeme sledovat především následující tři faktory.

Napoví reference zákazníků i transparentní ceník

Prvním z nich jsou reference zákazníků. Pokud za úklidovou firmou stojí nejenom mnohaleté zkušenosti v oboru, ale především doporučení spokojených zákazníků, kteří s firmou spolupracují dlouhodobě, nemusíte se bát svěřit úklid do jejich rukou. Reference od zákazníků většinou najdete přímo na webu firmy, takže do této sekce určitě nahlédněte. Dobré je sledovat i recenze nebo komentáře na sociálních sítích a podobně.

Další věcí, kterou byste měli při výběru úklidové firmy zohlednit, je samozřejmě kvalita služeb. Když už úklid svěřujeme odborníkům, musí podle toho výsledek i vypadat. Vždy si předem udělejte malý průzkum vybavení firmy a jejího celkového zázemí. Jestli se úklidové vybavení a nabízené služby moc neliší od toho, co máte a zvládáte doma s mopem, vysavačem a utěrkou, nemůžete pak očekávat, že firma splní vaše vyšší požadavky.

Úklid kanceláří

Ačkoliv bychom se vždy měli řídit především kvalitou poskytovaných služeb, cena má (chtě nechtě) při výběru také značný vliv. U jednotlivých úklidových firem se ceny často značně liší, a tak doporučujeme důkladné porovnání. Nikdo přeci netouží po tom, aby za stejnou službu i kvalitu jejího provedení platil zbytečně dvakrát více. Na kolik vás může přijít třeba úklid v Ostravě? Nahlédněte přímo do ceníku, kde je dopodrobna rozepsána cena úklidu společných prostor, kanceláří apod. Pro ještě lepší představu o konečné ceně často můžete jednoduše využít možnost nezávazného nacenění úklidových služeb.

A ještě malá rada na závěr. Úklid v kancelářích ani společných prostorech firmy v žádném případě nepodceňujte. V čistém a příjemném prostředí půjde efektivita vašich zaměstnanců strmě nahoru a stejně tak na vaše potenciální partnery nebo klienty, kteří k vám přijdou na schůzku, uděláte dojem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.